My

◄ Małgorzata Adamus – Prezeska Stowarzyszenia

Jestem pomysłodawczynią oraz współzałożycielką Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur. Na co dzień design manager, projektantka usług, badaczka zachowań klientów, ekspertka strategiczna. Prowadzę oraz nadzoruję procesy wdrażania innowacji w firmach, organizacjach począwszy od opracowania strategii, a skończywszy na ich wdrażaniu wykorzystując metody m.in.design thinking, design management. Wierzę, że transparentność, współpraca i wymiana wiedzy są najlepszą drogą do rozwoju.

Chętnie angażuje się w projekty społeczne oraz działania mające na celu edukację, podkreślając rolę kreacji, społecznej odpowiedzialności, m.in. poprzez organizację wystaw, prelekcji, warsztatów. Prywatnie jestem mamą Julka i Amelki, działam w Amnesty International, jestem rowerzystką miejską i wielbicielką Roisin Murphy.

◄ Magdalena Statucka

Zawodowo wciąż poszukuję swojego kierunku, jest ich zbyt wiele i nie potrafię się zdecydować. Dlatego też stale mam pociąg do nauki: PR, coaching, prawa własności intelektualnej to tylko kilka tematów, które wzięłam w swojej karierze zawodowej na tapetę. Mam ponad 10 letnie doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorstw z regionu Warmii i Mazur w internacjonalizacji, rozwoju produktów i usług. Od lat staram się przekonywać przedsiębiorców, że internacjonalizacja, działanie na międzynarodowych rynkach to kierunek gwarantujący rozwój. Lubię zadania, które wymagają dynamiki i kreatywności. Mocna strona: umiem przyznawać się do błędów i się na nich uczyć, szukam wciąż nowych rozwiązań. Prywatnie szczęśliwa.

Małgorzata Polit-Żaguń ►

Łączę, ulepszam, testuję. Uwielbiam synergię i współpracę z kreatywnymi osobami. Na co dzień dbam o wysoką jakość i kreuję rozwiązania, które na podstawie danych, ułatwiają życie i podejmowanie decyzji innym ludziom.

Testuję oprogramowanie i to jest to, co sprawia mi ogromną satysfakcję. Moją pasją są również liczby. Uwielbiam tworzyć budżety i zarządzać finansami różnorodnych projektów. Uczę również jak pokochać Excela i używać arkuszy kalkulacyjnych.

◄ Marzena Radzka-Wiśniewska

Nie mogłabym funkcjonować bez tworzenia i współpracy z ludźmi, dlatego moja droga w sposób naturalny skrzyżowała się w pewnym momencie ze ścieżką Stowarzyszenia i tak od 2015 roku szczęśliwie wspólnie działamy.

Uwielbiam odkrywać, poszukiwać inspiracji, analizować zmiany, pojawiające się trendy branżowe, społeczne czy technologiczne. Tą część mnie rozwinęłam na Uniwersytecie SWPS z School of Form w Poznaniu ucząc się projektowania innowacyjnych produktów i usług oraz podczas szkolenia moderatorów Design Thinking. Od kilku lat z powodzeniem wykorzystuję tą wiedzę w pracy zawodowej w ramach audytów wzorniczych czy wdrażania strategii wzorniczych w przedsiębiorstwach, wprowadzając na rynek nowe produkty i usługi.

Drugą moją pasją są kompetencje miękkie i rozwój osobisty. Jestem trenerem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz couchem ICC. Te dwa obszary według mnie bardzo się lubią i wzajemnie uzupełniają. Łączenie wiedzy i doświadczeń sprawia mi wiele radości oraz wciąż otwiera nowe możliwości. Nudy nie ma.

◄ Alina Awiżeń

Działam w Stowarzyszeniu od początku jego istnienia. Design jest dla mnie w życiu ważny i cały czas próbuję zgłębić jego tajniki z różnych perspektyw. Jako wykształcony socjolog fascynuję się opracowywaniem różnego rodzaju analiz i strategii działania, co chętnie łączę z wiedzą zdobytą podczas studiów podyplomowych na ASP w Łodzi, gdzie uczyłam się m.in. projektowania odzieży i analizy trendów. Ze względu na doświadczenie zawodowe związane ze wspieraniem rozwoju innowacji oraz współpracą międzynarodową, moim głównym obszarem działania w Stowarzyszeniu jest analiza rynków zagranicznych dla przedsiębiorstw.

Na co dzień pracuję jako Dyrektor w Fundacji „Żółty Szalik”, gdzie realizujemy szereg projektów z zakresu wsparcia osób defaworyzowanych społecznie, a także prowadzimy przedsiębiorstwo społeczne, w ramach którego świadczymy usługi noclegowe i cateringowe. Poza pracą, a czasem nawet i w ramach pracy działam również jako specjalistka ds. wizerunku doradzając w zakresie jego świadomego kreowania. Prywatnie lubię zmęczyć się na siłowni, czytać książki fantasy i science fiction, spędzać czas w gronie bliskich, gotować i malować.



Wzornictwo to nie tylko kształty i formy przedmiotów –
to materiał i ergonomia, to formy komunikacji i sposób świadczenia usług.
Wzornictwo odpowiada na realne potrzeby i problemy współczesnego człowieka,
poprawia jakość życia i szuka najlepszych rozwiązań
z poszanowaniem środowiska.

Dobre wzornictwo to sposób na sukces w biznesie. Potwierdzają to światowe koncerny oraz przedsiębiorstwa, które nam zaufały.

Od 2013 roku wspieramy firmy, które za pomocą designu chcą poprawić swój wizerunek, ofertę i pozycję na rynku. Stawiamy na ciekawe, indywidualne pomysły realizowane w oparciu o etykę, estetykę i kulturę biznesu. Komunikujemy i integrujemy środowiska twórcze ze światem biznesu oraz wspieramy i promujemy wzornictwo, uwzględniając przy tym specyfikę otoczenia i aspekt ekologiczny.

 


Tak pracujemy:

Szybkowar designu – audyty i strategie wzornicze dla osiemnastu przedsiębiorstw z różnych branż. Osiemnaście różnych pomysłów na rozwój! Projekt realizowany w latach 2013-2014

W ramach Działania 1.4 „Wzór na konkurencję” Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020 prowadzimy audyty i przygotowujemy strategie wzornicze, projektujemy produkty i usługi, badając przy tym potrzeby użytkownika. Design partycypacyjny jest w naszych działaniach codziennością.

Angażujemy się w projekty społeczne przynoszące korzyść ludziom i otoczeniu, pamiętając przy tym o środowisku.

 

 


Stowarzyszenie to my:

Małgorzata Adamus – pomysłodawczyni i prezes Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia:

Małgorzata Adamus / Alina Awiżeń / Rafał Głażewski / Paweł Lulewicz / Joanna Piotrowska / Małgorzata Polit-Żaguń / Karolina Puzio / Marzena Radzka-Wiśniewska / Magdalena Statucka / Tomasz Statucki / Katarzyna Targońska

 


Jesteśmy doceniani:

  • Ambasador EFS
  • Produkt Warmia Mazury za: „Łączymy biznes z dizajnem” oraz „Projekt-człowiek wystawa designu odpowiedzialnego”
  • Pamiątka Warmii i Mazur 2015 – dwa I miejsca

Pracują z nami:

  • Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie
  • Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny
  • Park Naukowo-Technologiczny w Ełku

Projekt i realizacja: AHOJ Kampanie
Skip to content