Design to dobre – Kolekcja MALU

30 listopada 2019 | 12:00

Wizytówką kolekcji MALU zaprojektowanej przez Nikodema Szpunara ze Studio Szpunar dla firmy Dolux-M jest nawiązanie do tradycji ciesielskich zastosowanych w nowoczesnym wzornictwie.

Jaskółczy ogon w stołach SOFT to sposób łączenia, który pozwala wyeliminować metalowe okucia, jest inspirowany tradycją i naturą. Proste, geometryczne formy maksymalnie eksponują piękno naturalnego materiału. Każda seria produkowana jest w ograniczonej ilości, z wysokiej jakości drewna – w tym przypadku Quercus rubra (dąb czerwony). Kolekcja idealnie połączy strefy domu z ogrodem. W jej skład wchodzą: stoły z pęknięciem – Slot, stoły z deskami – Soft, ławka – Soft, fotel – Hut, krzesło – InOut.

Design management: Małgorzata Adamus, Marzena Radzka-Wiśniewska.

Kolekcja MALU, fot. Marek Swoboda

Opracowanie strategii firm, zaprojektowanie nowych kolekcji i doradztwo dotyczące ich wdrożenia na rynek odbyło się w ramach projektu „Design to dobre dla MSP”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt „Design to dobre dla MSP” jest realizowany przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, w ramach Pilotażu „Granty na Dizajn” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Projekt ma na celu podnoszenie konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży meblarskiej poprzez animowanie współpracy z profesjonalnymi projektantami, usługi doradcze, zaprojektowanie oraz aktywną promocję rozwiązań wzorniczych.

 

Projekt i realizacja: AHOJ Kampanie
Skip to content